Valsad Online
Join Telegram Valsad ValsadOnline
Environ­ment

Spoločnosť Risen získala od firmy DEG finančné prostriedky na realizáciu ďalšieho projektu


NINGBO, Čína, Dec. 23, 2020 /PRNewswire/ — Spoločnosť Risen nedávno úspešne dokončila všetky projekty a splatila súvisiace záväzky a podarilo sa jej zabezpečiť finančné prostriedky na financovanie projektu solárnej elektrárne v Kambodži s výkonom 73 MWp. Za týmto účelom firma Risen Energy podpísala zmluvu o dlhodobom financovaní projektu vo výške 45 miliónov dolárov so spoločnosťami DEG a ICCF (The Interact Climate Change Facility, štátnou “akciovou spoločnosťou” vlastnenou francúzskou rozvojovou agentúrou AFD – French Development Agency). Na financovaní projektu sa podieľa Európska investičná banka a 11 európskych finančných inštitúcií. Firma Risen Energy je jedinou čínskou firmou v odbore, ktorej sa podarilo získať financovanie od firmy DEG a aj od Európskej banky pre obnovu a rozvoj (EBOR), čo je dôkazom finančnej stability a dôvery, ktorú má  firma Risen Energy v medzinárodnom meradle. Získané finančné prostriedky budú použité na realizáciu projektu nezávislej solárnej farmy v Kambodži.

Ako svetová jednotka v oblasti dodávok technológií a zariadení pre fotovoltaické a solárne elektrárne získala firma Risen Energy projektové financovanie už pri rôznych príležitostiach. Spoločnosť Risen Energy podpísala s Európskou bankou pre obnovu a rozvoj dohodu o financovaní Kazachstanskej solárnej farmy s celkovým výkonom 50 MW a ďalšieho fotovoltaického projektu s celkovým výkonom 40 MW. Vďaka tomu sa spoločnosť Risen stala prvou firmou, ktorá vybudovala elektrárne financované a prevádzkované z nezávislých súkromných zdrojov, a potvrdila tak svoje schopnosti realizovať veľké solárne farmy, “financované a prevádzkované z nezávislých zdrojov”.

Firma Risen Energy sa zaoberá výskumom, vývojom, výrobou a dodávkami solárnych buniek a modulov a tiež výstavbou a prevádzkovaním fotovoltaických solárnych fariem. Firma získala bohaté skúsenosti v medzinárodnom meradle a jej produkty spĺňajú tie najnáročnejšie medzinárodné normy. V súčasnej dobe firma prevádzkuje solárne farmy v Európe, Amerike aj v Austrálii a investuje aj v krajinách Latinskej Ameriky, strednej a juhovýchodnej Ázie.

Úspešné získanie financovania pre kambodžský projekt pre firmu Risen Energy predstavuje novú fázu pôsobenia na kambodžskom trhu a súčasne sa jedná o významný projekt v medzinárodnom meradle.

“Spoločnosť DEG je hrdá na to, že sa môže aktívne podieľať na rozvoji obnoviteľných zdrojov energie v Kambodži. Vďaka úspešnej spolupráci s firmou Risen Group tak vznikne prvá veľká solárna elektráreň v krajine. Tešíme sa na ďalšie projekty v oblasti obnoviteľných zdrojov energie, ktoré v tomto regióne budeme môcť podporiť, aby sme prispeli k urýchleniu zavádzania ekologicky čistých zdrojov energie a pomohli v boji s emisiami uhlíka,” povedal viceprezident firmy DEG pre Áziu a Európu Felix Busse, ktorý je zodpovedný za rozvoj infraštruktúry a energetiky.

Pani Ťie-ling Čang, riaditeľka projektového financovania zahraničných projektov vo firme Risen Energy, k úspešnej spolupráci s firmou DEG poznamenala: “Toto je veľký úspech pre firmu Risen a aj pre spoločnosť DEG. Je nám cťou spolupracovať s firmou DEG, ktorá patrí medzi globálne finančné inštitúcie a má bohaté skúsenosti a skvelú povesť pri koordinácii cezhraničných projektov. Tieto skúsenosti nám pomôžu zlepšiť naše možnosti pri financovaní, návrhu a výstavbe zahraničných projektov. Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu s firmou DEG pri spoločnom boji proti globálnemu otepľovaniu! ”

Related Links

www.risenenergy.com

SOURCE Risen Energy Co., LtdSource link

Related posts

TE Connectivity to present on electric vehicle trends and solutions at J.P. Morgan Tech/Auto Forum

ValsadOnline

Global $16.3 Billion PEMFC (Proton Exchange Membrane Fuel Cells) Market to 2027 with Short-term Impact of COVID-19 for 2020 and 2021

ValsadOnline

Greenberg Traurig’s John Voorhees, Christopher Bell Co-Authored ‘International Environmental Risk Management’ on Qualiware’s Top 52 Books of 2020

ValsadOnline